تا حالا کسی رو دیدید که در مواجهه‌ی با اتفاقی واقعا ندونه چه عکس العملی باید  نشون بده؟ یعنی نمیدونه باید بخنده گریه کنه تاسف بخوره یا...

فقط مبهوت مونده..

امروز بعد از دیدن منابع دکتری همچین حالی داشتم نمیدونستم باید چه کار کنم. . .


بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان و حدود 3ماه امروز و فردا کردن منابع از طرف سازمان سنجش اعلام شد انتظار هر چیزی رو داشتیم غیراز این .آخه من راجع به منابعی که از 6گرایش الهیات 5تا رو توی یه دسته قرار داده و برای هر 5گرایش یه سرفصل معرفی کرده چه اظهار نظری میتونم بکنم؟ ؟


تو رو به مقدساتتون این سرفصلارو  یه نگاه بندازید حتی یک دانشجوی ترم 1 هم اینطوری سرفصل معرفی نمیکرد

از 5 سرفصل معرفی شده فقط 1سرفصل تخصصیه..


برای هر 5گرایش فقه و مبانی حقوق,علوم قران و حدیث, تاریخ ملل و ادیان و عرفان و فقه شافعی سرفصل کلام انتخاب شده! ! و این سرفصل برای دنشجو‌یان فلسفه و کلام و فلسفه و حکمت وجود نداره! ! !
حد اقل برای دانشجویان علوم قران و حدیث, که میدونم حتی یه واحد هم کلام نخوندن! ! ! !


و نکته ی جالب اینه که تو به عنوان متقاضی دکتری قران و حدیث حتی یک سرفصل علوم قرانی یا علم حدیث رو نیاز نیس که امتحان بدی! ! ! و به جاش باید سوالات کلام رو پاسخ بدی! ! !

اون علیه ما علیه ای که این سرفصل هارو انتخاب کرده حتی انقدر کارشناس نبوده که سرفصل تفسیر رو مشخص کنه منظورش چیه؟ ! ! تاریخ تفسیر؟ ؟ تفسیر موضوعی؟ ؟ مکاتب تفسیری؟ ؟ منهج تفسیری>؟ ؟ تفسیر قران کریم؟ ؟ >

و اگه منظورش مفاهیم تفسیریه چه سوره هایی؟ ؟ از چه تفاسیری؟ ؟ کل قرآن؟ ؟ ؟
یا مثل . . . ها نوشتن زبان عربی! ! ! !

حد اقل برای کارشناسی ارشد میگفتن ادبیات عرب در حد مبادی العربیه جلد 4

حالا فقط نوشته زبان عربی! ! !

آخه یعنی چی ؟ ؟ ؟ ؟

وبرای هیچ کدوم ازین سرفصل ها هم ، هیچ رفرنس یا مرجعی معرفی نشده...


نکته ی جالبتر توضیحات این اطلاعیه اس. به این جمله توجه کنید.

 

پس از انجام كليه مراحل آزمون، نتايج نهايي براساس اولويت انتخاب داوطلب، نمره ارسالي دانشگاه‌ها، ظرفيتهاي هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذيرنده از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي­گردد. شايان ذكر است پذيرش نهايي بر اساس نمره ارسالي دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اوليه داوطلب در پذيرش نهايي تاثير نخواهد داشت.


من دیگه چی باید بگم. . .

اینا که میخواستن کار رو به این دم دستی انجام بدن دیگه چرا این همه معطل کردن ملتو, , ,
این جدول که نوشتنش یک ساعت هم وقت نمیخواست, , ,

لطفا با نظراتتون تسلای خاطر بازماندگان باشید برای این پست شدیدا به نظر احتیاج دارم شاید من خوابم, , ,

(علامت تعجب ها در پست به معنای بهت شدیده لطفا موقع خوندن این مطلب لبخند نزنید...)

لینک مطلب

نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 17:41 توسط علی معدلی| |

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش كشور با تشریح جدیدترین جزئیات برگزاری اولین آزمون دكتری نیمه متمركز از ثبت نام این آزمون طی روزهای 3 تا 10 بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: آزمون دكتری 25 فروردین سال 90 برگزار می شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون زبان دكتری شامل دستور زبان، واژگان، درك مطلب و در سطح تافل، تولیمو و آیلتس برگزار خواهد شد و آزمون استعداد تحصیلی نیز برای گروههای آموزشی نه گانه جداگانه طراحی خواهد شد كه شامل درك مطلب، كمیتی، تحلیلی، منطقی و تجسمی فقط برای رشته های فنی و مهندسی می شود.

وی اظهار داشت: نمونه سئوالات آزمون استعداد تحصیلی تا هفته آینده بر روی سایت سازمان سنجش آموزش قرار می گیرد.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش از انتشار لیست عناوین دروس آزمون دكتری در روز آینده خبر داد و گفت: مواد و عناوین درسی رشته ها از فردا دوشنبه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور منتشر می شود.

وی اظهار داشت: داوطلبانی كه دارای مدرك كارشناسی ارشد هستند و دانشجویان كارشناسی ارشد كه تا آخر شهریور 90 فارغ التحصیل می شوند می توانند در این آزمون شركت كنند.

خدایی اضافه كرد: داوطلبان باید متقاضی رشته های امتحانی شوند كه با مدرك كارشناسی ارشد آنها متناسب باشد همچنین هر داوطلب آزمون نیمه متمركز دكتری می تواند تنها در یك رشته شركت كند.

وی گفت: داوطلبان در زمان ثبت نام می توانند حداكثر 10 دانشگاه را انتخاب كند و ما برای سه رشته محل آنها را معرفی می كنیم.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش به مهر گفت: پس از معرفی به دانشگاه نتایج نهایی آزمون، بر اساس اولویت انتخابی داوطلب، نمره ارسالی دانشگاه، ظرفیت هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذیرنده از طریق سازمان سنجش اعلام می شود.

وی تأكید كرد: پذیرش نهایی بر اساس نمره ارسالی دانشگاهها انجام خواهد شد و نمره اولیه در پذیرش نهایی تأثیر نخواهد داشت.

معاون سازمان سنجش گفت: معدل كارشناسی و كارشناسی ارشد به میزان 20 درصد و به صورت تراز شده در آزمون تأثیرگذار خواهد بود.

وی اظهار داشت: فارغ التحصیلانی كه مدرك معادل كارشناسی ارشد دارند در این آزمون حق شركت ندارد این داوطلبان تنها در صورت قبولی در آزمون جامع معادل كارشناسی ارشد می توانند در آزمون دكتری شركت كنند.

خدایی با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون گفت: نتایج اولیه آزمون دكتری اواخر اردیبهشت به دانشگاهها اعلام می شود.

وی افزود: سئوالات آزمون زبان به صورت كوتاه پاسخ طراحی می شود و نحوه دقیق طراحی سئوالات در سایر بخشهای آزمون بعدا اعلام می شود.
 

نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 16:18 توسط علی معدلی| |
گویا بالاخره یه خبرهایی داره میشه.طبق آخرین خبر منتشر شده از قول مسئولین سازمان سنجش،چشم شیطون کور فردا قراره منابع آزمون دکتری اعلام بشه.اینم متن کامل خبر:


معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: عناوین دروس اختصاصی آزمون نیمه متمرکز دکتری تقریبا نهایی شده و تنها 7 تا 8 درس باقیمانده که در آخرین جلسه با شورای گسترش به تأیید می‌رسند از این رو اطلاعیه درباره عناوین دروس تخصصی آزمون تا دوشنبه اعلام می‌شود. 

ابراهیم خدایی افزود: تا کنون مقرر شده است داوطلبان هر رشته آزمون دکتری 5 مبحث را شامل زبان، استعداد تحصیلی و 3 درس تخصصی امتحان دهند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش گفت: همچنین قرار شد در هر رشته آزمون 3 درس تخصصی مورد آزمون قرار گیرند.

وی با بیان اینکه آزمون دکتری نیمه متمرکز حدود 100 رشته را شامل می‌شود گفت: به طور کلی در حدود 300 درس تخصصی در این آزمون برای کلیه داوطلبان در نظر گرفته شده است.

خدایی گفت: ثبت‌نام آزمون دکتری نیمه متمرکز بهمن ماه انجام می‌شود اما تاریخ دقیق آن در اطلاعیه‌ای که تا روز دوشنبه منتشر می‌شود به اطلاع داوطلبان می‌رسد.نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 16:4 توسط علی معدلی| |
نظر به اینکه کتاب شریف (البیان فی تفسیرالقرآن) از منابع مهم علوم قرآنی به شمار میرود ونیز ازجمله منابع آزمون دکتری ،در این پست مقاله معرفی این کتاب از دایره المعارف اسلامی به قلم دکترمهدوی راد و نیز لینک دانلود متن کتاب رو قرار میدم در ضمن ترجمه این کتاب هم توسط حجه الاسلام هاشم زاده هریسی چاپ شده است.

نوشته جناب مهدوی راد رو در ادامه مطلب مشاهده کنید.

دانلود کتاب


ادامــه مـطـلـب
نوشته شده در جمعه نوزدهم آذر 1389ساعت 0:41 توسط علی معدلی| |
رئیس دانشکده علوم حدیث:
16 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه علوم حدیث تاسیس شد
خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس دانشکده علوم حدیث از تاسیس 16 رشته تحصیلی جدید در مقاطع محتلف در این دانشکده خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی رئیس دانشکده علوم حدیث امروز در نشستی خبری با بیان اینکه 16 رشته تحصیلی جدید در این دانشگاه طراحی و تاسیس شد، خاطر نشان کرد: رشته های علوم حدیث، علوم و معارف قرآن، تبلیغ در حج و زیارت و علوم حدیث آداب و اخلاق پزشکی در مقطع کارشناسی به تصویب رسید.
وی ادامه داد: رشته علوم حدیث با گرایش های تفسیر، نهج البلاغه، کلام و عقاید، اخلاق عرفان، اقتصاد و آداب اخلاق پزشکی و همچنین رشته های تفسیر روایی، علوم و معارف نهج البلاغه، تبلیغ در حج و زیارت و روانشناسی اسلامی گرایش روانشناسی مثبت گرا در مقطع کارشناسی ارشد و رشته کلام امامیه در مقطع دکترا به تصویب رسیده است.
صادقی اظهار داشت: دانشکده علوم حدیث وابسته به موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث است که آیت الله ری شهری با تشخیص درست نیاز جامعه به احیای امر حدیث این دانشکده را راه اندازی کرد و درحال حاضر دانشکده علوم حدیث در کل جهان تشیع به دلیل عرضه محصولات مکتوب، تحقیقات و همچنین از نظر پرورش دانشجو بی نظیر است.
وی ادامه داد: 95 درصد از دانشجویان دانشکده علوم حدیث مجاز به انتخاب رشته در مقطع ارشد می شوند و این افتخار بزرگی برای دانشکده است.
رئیس دانشکده علوم حدیث در پایان گفت: این دانشکده به ازای هر سال یک متن آموزشی تولید کرده و هم اکنون قریب به 15 متن آموزشی در این دانشکده موجود است.

نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 23:45 توسط علی معدلی| |
لطفا متن خبر را بادقت بخوانید به دوستانی که بشترین تناقض را با اخبار منتشره قبلی در مورد این آزمون پیدا کنند جایزه نفیسی مشترکا از طرف سازمان سنجش و وزارت علوم اهدا خواهد شد..

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا..

لینک خبر

نوشته شده در چهارشنبه دهم آذر 1389ساعت 0:14 توسط علی معدلی| |
دوستان ذوق نکنن!تازه به سازمان سنجش اعلام شده!

امیدواریم سازمان هم مرحمت فرموده مارا مس کنند!(مس به کسر میم!)

لینک اصل خبر!

نوشته شده در سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 2:20 توسط علی معدلی| |

Powered by WebGozar